Data wpisu: 14.03.2019

Aplikacja do inwentaryzacji: Twoja firma też jej potrzebuje!

Są na tym świecie rzeczy niezmienne i pewne. To śmierć, płacenie podatków, deszczowa pogoda nad Bałtykiem w trakcie urlopu i coroczna inwentaryzacja aktywów firmy. Jesteśmy przekonani, że ta ostatnia kwestia nieźle Cię irytuje i trudno się temu dziwić. Inwentaryzacja to chaos, zmarnowany czas i pieniądze. Czy jednak wiesz, że możesz tego łatwo uniknąć inwestując w dedykowaną aplikację do inwentaryzacji? Sprawdź, jak takie narzędzie ułatwi Ci życie i przyniesie Twojemu biznesowi wymierne korzyści.

Etykiety z kodami kreskowymi

Aplikacja do inwentaryzacji może być wyposażona w moduł drukowania etykiet z kodami kreskowymi, które następnie przykleja się do przedmiotów znajdujących się w zasobach przedsiębiorstwa. Gdy trzeba zinwentaryzować stan posiadania, wystarczy już tylko zeskanować etykiety przy pomocy terminala.

Wszystkie informacje na temat danego przedmiotu zostaną wyszukane w stworzonej wcześniej bazie i udostępnione w postaci np. raportu przesłanego na urządzenie mobilne osoby odpowiedzialnej za inwentaryzację.

Takie rozwiązanie przydaje się również na co dzień, ponieważ pozwala ściśle kontrolować zasoby firmy. To prosty sposób chociażby na ograniczenie kosztów – gdy pracownik nie może czegoś znaleźć, wystarczy sprawdzić w bazie, czy dany przedmiot wciąż jest dostępny na terenie firmy i komu został udostępniony.

Tworzenie protokołów przekazania

Typowym problemem w trakcie inwentaryzacji jest brak możliwości zlokalizowania aktywów, które nie zostały wykreślone z ewidencji. Powodem najczęściej jest to, że jeden z pracowników nie oddał użyczonej mu rzeczy. Aplikacja do inwentaryzacji może automatycznie sporządzać i drukować protokoły przekazania, dzięki czemu da się natychmiast ustalić, kto i kiedy odbierał majątek firmy.

Przydatnym rozwiązaniem jest też opcja tworzenia i drukowania etykiet lokalizacyjnych, które po umieszczeniu ich na przedmiotach znajdujących się w zasobach przedsiębiorstwa zawsze „zdradzą”, który pracownik po nie sięgał. Ułatwi to zaprowadzenie porządku np. na magazynie.

Brak błędów

Ręczna inwentaryzacja jest nie tylko bardzo czasochłonna, ale także sprzyja popełnianiu błędów. Zmęczeni pracownicy mogą przecież pomylić się podczas dokonywania spisu z natury, co naraża firmę na konkretne nieprzyjemności w razie np. kontroli. Aplikacja jest natomiast bezbłędna. Odczytanie kodu kreskowego umieszczonego na produkcie daje gwarancję, że został on zaewidencjonowany w bazie i odpowiednio zaszeregowany.

To oczywiście tylko próbka możliwości oprogramowania do inwentaryzacji w firmie. Taka aplikacja może również znacznie ułatwić procedurę rozliczania amortyzacji środków trwałych.

Owszem, stworzenie dedykowanego narzędzia dla Twojego biznesu nie będzie tanie, ale w tym przypadku ważniejsza jest gwarancja oszczędności w kolejnych latach. Policz, ile kosztuje Cię każda inwentaryzacja (m.in. dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników) i sam się przekonaj, jak szybko uzyskasz zwrot z inwestycji w specjalistyczne oprogramowanie.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry