Oprogramowanie dla firmy z sektora MŚP: jakie korzyści odniesiesz z takiej inwestycji?

Data wpisu: 21.02.2019

W Polsce mamy około 3 milionów firm, z czego przytłaczająca większość zalicza się do sektora MŚP. Mali i średni przedsiębiorcy często rezygnują z inwestycji w zaawansowane oprogramowanie biznesowe, bo uznają, że nie jest im ono potrzebne, a związane z tym wydatki nigdy się nie zwrócą. To nie do końca prawda. Specjalistyczne oprogramowanie nie musi się wcale zwracać – ważne, że usprawni działanie firmy i tym samym zwiększy jej efektywność, co będzie mieć bezpośrednie przełożenie na zyski. Sprawdź, jakie korzyści odniesiesz inwestując w oprogramowanie dla Twojej firmy. Zauważysz je praktycznie od razu!

Koniec z papierowym obiegiem dokumentów

Nie powiesz chyba, że nie masz tego dość? Stosy dokumentów krążące pomiędzy poszczególnymi działami Twojej firmy znacząco opóźniają najważniejsze procesy, niepotrzebnie angażują pracowników, a do tego rodzą ryzyko, że coś w końcu zaginie. Czy naprawdę lubisz segregować faktury, przechowywać je na kolejnych regałach, a potem godzinami szukać umowy, która jest Ci akurat potrzebna? To kompletnie bez sensu.

Mniej błędów w papierach

Oprogramowanie dla firmy z sektora MŚP usprawni Twoje kontakty z poszczególnymi urzędami. Tutaj bardzo ważne jest, aby dostawca oprogramowania zagwarantował jego stałą aktualizację wraz ze zmieniającymi się przepisami. Jeśli w przeszłości zdarzało Ci się popełniać różne błędy w deklaracjach, zeznaniach i innych dokumentach urzędowych, to czas najwyższy zainwestować w dedykowane oprogramowanie. Ułatwi Ci ono także zapanowanie nad dokumentacją pracowniczą, w tym wykazami urlopów czy zwolnień lekarskich.

Kontrolowanie pracy firmy z dowolnego miejsca na świecie

Nawet jeśli doprowadziłeś do sytuacji, w której Twoja firma nie może funkcjonować bez Twojego nadzoru, to nie powinieneś spędzać w pracy całego życia. Masz prawo do odpoczynku, co jakiś czas musisz wyjechać na spotkanie biznesowe czy konferencję. W takiej sytuacji zarządzanie biznesem za pośrednictwem telefonu czy maila jest męczące i strasznie angażujące.

Dzięki oprogramowaniu możesz uzyskać wgląd do procesów zachodzących w Twojej firmie gdziekolwiek się znajdujesz. Chcesz mieć pewność, że ważny projekt jest realizowany zgodnie z planem? Możesz to ocenić logując się do systemu ERP, w którym pracownicy raportują swoje zadania. Jest to również świetny wstęp do przetestowania opcji pracy zdalnej.

Znacznie łatwiejsze raportowanie i tworzenie zestawień

Sam dobrze wiesz, ile jest z tym pracy i na samą myśl o tworzeniu bilansu czy zestawienia stanów magazynowych dostajesz białej gorączki. Ponadto musisz do tego zaangażować pracowników, co nie pozwala im skupić się na swoich podstawowych zadaniach – Twoja firma zwyczajnie na tym traci.

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu biznesowemu możesz praktycznie zautomatyzować proces raportowania i tworzenia bilansów, ponieważ zawsze masz pod ręką szczegółowe dane, których wygenerowanie zajmuje kilka sekund.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny

Wielu przedsiębiorców rozumie, że inwestycja w oprogramowanie biznesowe jest krokiem w stronę rozwoju ich działalności, ale jednocześnie obawia się wysokich kosztów takiej operacji. Uwierz, że stać Cię na oprogramowanie dobrze dopasowane do Twojej firmy.

Nie musi to być przecież tzw. kombajn – być może wystarczy Ci proste narzędzie z podstawowymi funkcjami i opcją późniejszej rozbudowy? Skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie mieszczące się w Twoim budżecie.

Autor wpisu: Soluma Soft, Piotr Mirosławski

Wszystkie działy